RODINNÝ PIVOVAR
S HOSPŮDKOU

V BRDSKÉ PŘÍRODĚ

RODINNÝ PIVOVAR

V BRDSKÉ PŘÍRODĚ

RODINNÝ PIVOVAR FENIK

Náš rodinný pivovar Fenik byl založen v roce 2022. Leží v malebném kraji Brd na hranici s CHKO a vojenského prostoru pod vrchem Koníčkem. Jsme rodinný pivovar. Po zkušenostech z domovarnictví piva jsme se posunuli dál. Vaříme pivo nefiltrované a nepasterizované spodně kvašené.
Dodáme Vám pivo v plastových lahvích a sudech Keg. Pivo můžete objednat telefonem, emailem nebo i osobně.
Mezi naše další služby patří zapůjčení výčepního zařízení.

Rozvoz v okolí pivovaru k Vám domů je možný dle domluvy. 

VAŘENO Z ČESKÝCH SLADŮ A CHMELŮ

Veškeré u nás používané suroviny pro vaření piva pečlivě a osobně vybíráme. I v dnešní pokročilé době samozřejmě ctíme staré tradice a vaříme pivo z vody, sladu, chmele a pivovarských kvasnic a dáváme do výroby našeho piva kousek sebe.

Do naší výroby se dostanou pouze ty nejkvalitnější kousky prověřených surovin. Díky pečlivým procesům výběru surovin se do našich piv dostanou pouze ty nejkvalitnější vstupní suroviny a naše piva tak mohou nést svou jedinečnou chuť.

Naše dodavatele surovin si pečlivě vybíráme a dbáme na lokální výběr. Dodavatele i samotné suroviny si vybíráme opravdu pečlivým procesem a díky tomu můžeme zaručit jedinečnou kvalitu našich piv. Ale o tom se můžete přesvědčit sami…

SPODNĚ KVAŠENÉ

Spodně kvašené pivo se kvasí při nižších teplotách v rozmezí 10 až 12 stupňů. Pěna z povrchu se sbírá, aby se nepropadla do piva.

Každé pivo zraje při nízkých teplotách jinak dlouho a délka ležení je součástí receptury. Odtud také pochází označení ležák.

Spodně kvašená piva se zejména u nás těší mnohem větší oblibě. Oproti svrchně kvašeným pivům se vyznačují svou neutrální a čistou chutí a také hustou krémovou pěnou.

Správně načepovaný ležák je charakteristický bohatou pěnou.

PIVO VAŘÍME S LÁSKOU

O PIVOVARU

Příběh našeho pivovaru začal snem o rodinném podniku, který bude vařit skvělé české pivo. Náš pivovar leží v malebném kraji Brd na hranici s CHKO a vojenského prostoru pod vrchem Koníčkem.

S nadšením jsme si v roce 2022 začali plnit svůj sen o rodinném pivovaru. A naše rodina se bude moci ve svém dříve koníčku domovarnictví piva nyní pořádně realizovat a posunout se dál. Na vývoji a kompletním provozu našeho pivovaru se podílí celá naše rodina společně.

Zakládáme si na kvalitě a dodržování daných tradičních technologických postupů. Výroba našich piv probíhá za pomoci kvalitních surovin. Jdeme si vytrvale za svým snem vařit to nejlepší, poctivé pivo. Momentálně pro Vás vaříme pivo nefiltrované a nepasterizované spodně kvašené.

Zobrazit fotogalerii

NAŠE HOSPŮDKA

Od prosince 2023 otevřena hospoda s čepovaným pivem a malým občerstvením.

S radostí oznamujeme, že od prosince 2023 rozšiřujeme naše služby o nově otevřenou hospodu, kde si můžete vychutnat naše čepované pivo přímo z pivovaru. Tento nový prostor je navržen tak, aby poskytoval příjemné a uvolněné prostředí, kde se můžete setkat s přáteli, relaxovat a ochutnat širokou nabídku našich piv. Kromě skvělého piva nabízíme i malé občerstvení, které dokonale doplní vaše pití a zážitek.

Naše hospoda je místo, kde se propojuje láska k pivu a kvalitnímu jídlu. Nabízíme různé druhy piv, včetně našeho ikonického svrchně kvašeného piva chmeleného čtyřmi druhy chmele a zastudena chmeleného, které si rychle získalo srdce milovníků piva. K tomu si můžete dopřát výběr malých občerstvení, které jsou pečlivě vybrány tak, aby co nejlépe doplňovaly chuť našich piv.

Přijďte k nám a užijte si nezapomenutelnou atmosféru plnou dobrého piva, skvělého jídla a přátelského prostředí. Ať už hledáte místo pro setkání s přáteli nebo jen chcete strávit příjemný večer vychutnávající si řemeslné pivo, naše hospoda je tu pro vás. Těšíme se na vaši návštěvu a příležitost sdílet s vámi to nejlepší z našeho pivovaru.

VYUŽIJTE MOŽNOSTI SE U NÁS UBYTOVAT

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat.